תמונות
וידאו

הגלולה למניעת הריון

הגלולה למניעת הריון. ממש המצאת המאה. לא רק שהיא מאפשרת לנשים ולגברים " לחגוג " מבלי לחשוש מהריון בלתי רצוי בשיעורים של כמעט מאה אחוז , היא גם מסוגלת לאזן אצל נשים סוררות את המערך ההורמונאלי ומסדרת את המחזור החודשי שנמצא לעיתים במצב של הופעה בלתי תדירה. ספק אם האנושות מבינה את כוחה של הגלולה למניעת הריון אך אם יעמיקו חשוב על התופעה יגלו שיש לה ממשק עם כל תחומי החיים. יש לה ממשק עם בריאות ורפואה, יש לה ממשק עם דת ומוסר, יש לה ממשק עם אורח חיים וכמובן גם עם מין וזוגיות.

ישנן נשים אשר נמצאות במחזוריות של הגלולה החל מגיל 14 לערך ונפרדות ממנה באזור גיל המעבר, שזה אומר 30 שנות שימוש לערך, כמעט ברמה היום יומית. כל זאת מבלי שלאותה אישה יש ולו תסמין אחד או תלונה שבגינם היא נדרשת לאתו שימוש תרופתי אינטנסיבי. מה שבטוח הוא שבגינו של אותו שימוש נרחב בגלולה, היא כבר תפתח סימפטומים ובעיות אשר קשורות ישירות לשימוש בגלולה.

הגלולה עובדת על עיקרון מאד פשוט שבו היא מבטלת או מנה את הפעילות ההורמונאלית של האישה אשר בלעדיה לא מתאפשר הריון. משהו במחזור החודשי דורש בניה של רירית הרחם בכל חוד מחדש והגלולה משבשת את ההכנה של הרח לקליטת הריון לאחר הרס הרירית שנעשה במחזור החודשי. פעולה פשוטה יחסית, אך מאד יעילה אם לשפוט במדדים של אחוזים.

המשך מאמר